PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : i9300 repairden sonra kulaklık mikrofon sorunu

İ&Ş
12 Kasım 2012, 09:48
bana bu şekilde geldi plaka dan sonra böyle olmuş normal prosüdürü uygulayıp spt den işlem yapıldı herşey normal ses gelip gitmiyor pda csc yuklenip denendi aynı 4.1.1 yuklendi şebeke gelmedi şebekeyi getirtdik gene ses yok.spt nin degişik exeleri ile denendi aynı odin ile yukleme yapıldı aynı farklı romm lar yuklendi olmadı octopus ile denendi aynı bu cihazda gözden kaçan bi pük nokta var ama bu sorunla karşılasan oldumu bu arıza yazılımsal ama neresinde başka yapılacak bişey varmı acep gözden kaçan arkadaşlar

dicle_gsm
12 Kasım 2012, 15:57
usta bende öyle sorun verdiğinde ilk önce odinden bu flashı yüklüyorum I9300XXBLH1_I9300NEEBLH1_NEE-v4.04

ardından sptden Rootv2 sonrada usb üzeri spt mode ve ardından RJ45 kablosu ile OK .!!

İ&Ş
12 Kasım 2012, 16:49
dosya boyutları buyuk oldugun inmesi biraz sürüyor deneyelim ustat

İ&Ş
13 Kasım 2012, 10:02
ustat o room da başlarken hata veriyor

bykalfa
13 Kasım 2012, 12:51
ses eeprom ile alakalı olabilir o modelde varmı bilmiyorum ama efs yedek alıp deneyebilirsin kardeşim ses sorunu ile alakalı.

İ&Ş
14 Kasım 2012, 15:28
efs denemedim efs işlemi var buna göre efs yedek alıp yuklemek için proda var ama başka s3 yok elimde çekip yuklesem ses kayıt ediyor ama aramalarda ses gelip gitmiyor

bykalfa
14 Kasım 2012, 16:27
efs denemedim efs işlemi var buna göre efs yedek alıp yuklemek için proda var ama başka s3 yok elimde çekip yuklesem ses kayıt ediyor ama aramalarda ses gelip gitmiyor

kardeşim yedeklerini sağlama al sonra efs yedek alıp dene programda olduysa efs ile düzelir kanımca
umarım çözülür

İ&Ş
14 Kasım 2012, 17:55
elinde saglam efs olan varmı yada tamire gelen çekip eklerse çok makbule geçer

İ&Ş
15 Ocak 2013, 14:41
bu cihaz döndü dolaştı geri geldi 4.1.2 yukleyıp rootv2 yukleyıp mmc karttan arıza patch dosyasını yukledik kulaklıktan gene ses yok baska fikri olan varmı

tanerky
15 Ocak 2013, 16:18
Öncelikle spt supporttan bu flashı indir I9300XXDLIH. Normal root dosyasınıda indir v2 olanı değil. yükle bu flashı sonra reset default. özellikle belirtiyorum root dosyasını 2 kere yükle. sonra spt mod sonra factory mod. buraya kadar tamam. cihaz açılınca büyük ihtimal kulaklığa ses cızırtılı gelicek. cihazı recovery moda al. wipe ve fix permission yap yeniden başlat ses düzelicektir.

İ&Ş
15 Ocak 2013, 16:34
eyvallah işleme başlayayım hemen

teknoali
25 Ocak 2013, 10:32
Öncelikle spt supporttan bu flashı indir I9300XXDLIH. Normal root dosyasınıda indir v2 olanı değil. yükle bu flashı sonra reset default. özellikle belirtiyorum root dosyasını 2 kere yükle. sonra spt mod sonra factory mod. buraya kadar tamam. cihaz açılınca büyük ihtimal kulaklığa ses cızırtılı gelicek. cihazı recovery moda al. wipe ve fix permission yap yeniden başlat ses düzelicektir.

usta aynı sorundan bana da cihaz geldi. dediğin işlemleri uyguladım sorun çözülmedi , başka önerisi olan varmı acaba ?

İ&Ş
25 Ocak 2013, 11:51
yazılımsal ses sorunu bu şekilde düzeliyor bu işlemi yapysan kulaklık ve yolları kontrol et

teknoali
26 Ocak 2013, 16:35
yazılımsal ses sorunu bu şekilde düzeliyor bu işlemi yapysan kulaklık ve yolları kontrol et

teşekkürler hocam , sanırım donanımsal.

tanerky
26 Ocak 2013, 16:49
teşekkürler hocam , sanırım donanımsal.

Yazdığım şekilde yaptın yine ses gelmiyormu kulaklıktan? O zaman bir çözüm daha var Turkbey rom indir cihaza kur. Romu kurduktan sonra cihazı recovery moda alıp wipe işlemlerini tekrar yap dene bakalım düzelicekmi?

qarizma_te
26 Kasım 2013, 11:24
buyrun arkadaslar hafıf baskı yada degıs ıslem ok